Oprogramowanie 3D

Nowoczesne oprogramowanie pozwala nam dziś w komfortowy sposób precyzyjnie modelować wirtualne obiekty. Doskonałym przykładem jest oprogramowanie Gemagic Freeform, które umożliwia modelowanie przestrzenne przy użyciu zmysłu dotyku – modelowany obiekt jest widoczny na ekranie monitora, natomiast jego czucie zapewnia nam urządzenie haptyczne. W ten sposób poprzez dotyk można utworzyć wirtualny detal, który później zostanie urzeczywistniony. Oprogramowanie Freeform posiada zaimplementowane narzędzia, które pozwalają na rzeźbienie, szarpanie, cięcie i wygładzanie, natomiast uzyskany obiekt można później dodatkowo wzbogacić o szczegóły, dodając różne tekstury na jego powierzchni. Dodatkową zaletą ułatwiającą modelowanie 3D jest możliwość importowania plików o różnych rozszerzeniach – np. szkiców wykonanych w innych programach.

Do bardziej zaawansowanych zastosowań, kiedy modelowanie 3D ma obejmować również formy wtryskowe i odlewnicze, najczęściej wykorzystywane jest oprogramowanie Freeform Plus. Pozwala ono na precyzyjne modelowanie przestrzenne z uwzględnieniem procesu produkcji, dzięki czemu można uniknąć błędów, których usunięcie na etapie wdrażania byłoby bardzo kosztowne. Ma to szczególne znacznie zwłaszcza w przypadku kosztownych inwestycji, w których wykorzystanie modelowania przestrzennego jest już standardem.

Dzięki nieograniczonym możliwościom Gemagic Freeform, z zalet modelowania 3D korzystają firmy z różnych branż – od producentów zabawek i biżuterii, po twórców obiektów inżynieryjnych czy samochodów.

Szczegółowe informacje: