Aktualności

Fuzja Lenso 3D Team 3D Tool

Z nowym rokiem firmy 3D Team i 3D Tool dołączają do firmy Lenso, dystrybutora optycznych systemów pomiarowych firmy GOM w Polsce, łącząc swoje siły i kompetencje! To ważna zmiana z perspektywami na przyszłość!

Lata partnerstwa trzech firm były bardzo udane i wiele nas nauczyły. Biorąc pod uwagę ambitne plany rozwoju, podjęto decyzję o konsolidacji i w efekcie przejęciu z dniem 1 stycznia 2021 roku przez LENSO Sp. z o.o., dwóch znanych marek z branży metrologicznej – 3D Tool, zajmującej się wdrażaniem oprzyrządowania pomiarowego oraz 3D Team, dostawcy usług pomiarowych dla przemysłu. Połączenie to, pozwoli nam jeszcze bardziej i efektywnie wspierać Państwa poprzez poszerzenie zakresu kompetencji, skrócenie łańcucha komunikacji i przegrupowanie naszej struktury dla jak najlepszego wykorzystania wiedzy i doświadczenia zgromadzonego przez nasz rozbudowany Zespół Ekspertów z korzyścią dla Wszystkich – naszych Klientów, Partnerów i Pracowników.

Lenso od zawsze stawia na pasję. To ludzie – doświadczony Zespół oraz postawieni w centrum uwagi Klienci oraz nasi Partnerzy tworzą tą firmę. Już na początku działalności Lenso postawiło sobie za cel precyzję działań, najwyższą jakość oraz ciągły rozwój pielęgnując konsekwentnie te wartości do dnia dzisiejszego.

W maju 2014 roku zdecydowaliśmy o stworzeniu firmy 3D Team, która, jak wiecie, zajmuje się wykonywaniem usług pomiarowych skanerami optycznymi marki GOM oraz wspomaga firmy w działach kontroli jakości, produkcji i działach rozwoju.

Rozwój w kierunku automatycznych pomiarów sprawił, że we wrześniu 2016 roku powstała firma 3D Tool jako platforma inżynierów mechaników i konstruktorów, dostarczających dedykowane rozwiązania w zakresie oprzyrządowania pomiarowego, automatyzacji i optymalizacji procesów pomiarowych oraz stanowisk badawczych.

Teraz przyszedł czas na zmiany. Zdecydowaliśmy, że z początkiem nowego roku Lenso,i3D Team i 3D Tool połączą się w jeden, spójny 50 osobowy Zespół. Fuzja pozwoli nam na dostęp do najnowocześniejszej technologii i wiedzy dystrybutora, a połączenie kompetencji na wdrożenie nowego zakresu działań dla ponad 300 Użytkowników. Połączenie ułatwi także komunikację i zapewni Państwu kompleksową usługę.

Uważam, że ten krok jest efektywnym rozwiązaniem w odpowiednim czasie nie tylko dla naszych Klientów, ale też Partnerów i Pracowników. Ta naturalna fuzja naszych firm ułatwi Wszystkim współpracę gwarantując stabilizację oraz bezpieczeństwo. Razem będziemy jeszcze silniejsi, postawimy na szybszy rozwój oraz umocnienie pozycji na rynku, który jest z roku na rok coraz bardziej wymagający przez swoją dynamikę i nieprzewidywalność, którą doświadczyliśmy w 2020 roku – podsumowuje fuzję Marek Radke, Prezes Zarządu Lenso.

Pierwszy efekt fuzji z początkiem roku 2021, to rozszerzenie oferty o pomiary tomografią komputerową, najnowszymi urządzeniami, które są wynikiem z połączenia sił firmy Zeiss i GOM. Specjalnie do tego utworzony Zespół ekspertów będzie oferował usługi oraz wdrożenia technologii CT w przemyśle. Następny krok to nowy Zespół pasjonatów automatyzacji skoncentrowany na pomiarach współrzędnościowych w linii oraz rozszerzenie działalności w pomiarach deformacji statycznych i dynamicznych. Precyzja z pasją!

  Napisz do nas

  Dziękujemy za udział w webinarium

  Przewodnik GD&T interpretacja i wizualizacja tolerancji kształtu, kierunku, położenia i bicia.

  Bardzo dziękuję za udział w naszym webinarium. Mam nadzieję, że otrzymałeś wiele przydatnych informacji dotyczących Twojej codziennej pracy.Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi kolejnymi webinariami tutaj znajdziesz nasze następne wydarzenia link

  Pamiętaj, że dla uczestników przygotowaliśmy specjalny rabat 10% na usługi pomiarów 3D w naszym Centrum Kompetencji Metrologicznych oraz na dedykowane szkolenie z GD&T.

  Wyślij e-mail na adres office@3dteam.pl temat wiadomości „webinar GD&T„.

  Webinar prowadził dla Państwa

  Przemysław Małecki
  Specjalista ds. skanowania 3D / Metrolog / Trener
  Tel. 507 620 299
  e-mail: p.malecki@3dteam.pl

  3D Team | Oddział Poznań: Dział pomiarów 3D
  ul. Madalińskiego 3, 61-509 Poznań

  Materiały z webinarium:

  Prezentacja raportów pomiarowych (pliki demonstracyjne) POBIERZ
  Szablon programu GOM Inspect (pliki demonstracyjne) POBIERZ
  GD&T Płaskość (plik stl) POBIERZ
  GD&T Okrągłość (plik stl) POBIERZ
  GD&T Prostopadłość (plik stl) POBIERZ
  GD&T Pozycja (plik stl) POBIERZ
  GD&T Profil (plik stl) POBIERZ
  GD&T Bicie (plik stl) POBIERZ

   

  Jeżeli nie miałeś okazji lub potrzebujesz jeszcze raz obejrzeć, udostępniamy link z materiałem wideo

  Link do darmowego oprogramowania dla metrologów GOM Inspect do analizy:

  Masz jeszcze pytania?
  A może chcesz umówić się na spotkanie lub wideo konferencję?

  Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza   Praktyczna wiedza dla metrologów – GD&T (45 min)

   Pierwszy techniczny webinar już 02/12/2020 Chcemy się dzielić praktyczną wiedzą z zakresu GD&T. Jesteśmy zmotywowani do tego aby w bardzo prosty sposób zinterpretować: tolerancję kształtu, kierunku, położenia i bicia. Zaprezentujemy jak w naszej codziennej pracy przy realizacji usług skanowania 3D i kontroli jakości stosujemy w praktyce te zagadnienia. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mamy do zaoferowania 2 terminy.

   webinar godz.10:00

   Rejestracja

   webinar godz.13:00

   Rejestracja
    Agenda:
   1. Co to jest GD&T?
   2. Podział tolerancji geometrycznych i oznaczenia na rysunkach.
   3. Akwizycja danych pomiarowych i tworzenie elementów konstrukcyjnych.
   4. Metody obliczeniowe: ISO 1101 / ASME Y 14.5.
   5. Interpretacja i wizualizacja tolerancji: kształtu, kierunku, położenia, bicia.
   6. Normy w GD&T.
   7. Pytania uczestników.
   Zobacz Regulamin Webinaru

   Webinar: Inżynieria odwrotna – czym właściwie jest?

   Zapraszamy na webinar poświęcony zagadnieniom inżynierii odwrotnej który poprowadzi nasz specjalista Radosław Wolicki.

   Podczas webinarium zapoznasz się lub poszerzysz swoją wiedzę na temat inżynierii odwrotnej, a następnie zyskasz szansę na zaimplementowanie jej w swojej firmie! Pomożemy Ci dopasować możliwości prezentowanej dziedziny do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

   Termin: 23/06/2020 wtorek
   1 sesja 9.00 – zapisy
   2 sesja 13.00 – zapisy

   Warsztaty Inżynierii Odwrotnej, 11 kwietnia 2019, Poznań

   3D Team zaprasza na bezpłatne Warsztaty Inżynierii Odwrotnej, 11 kwietnia 2019, Poznań.

   Wydarzenie ma na celu przybliżyć Państwu zagadnienie inżynierii odwrotnej. W pierwszej kolejności zostanie wyjaśnione jak jest zdefiniowana inżynieria odwrotna oraz w jakich sytuacjach po nią sięgamy. W drugiej części pokażemy praktyczne zastosowanie inżynierii odwrotnej na kilku przykładach. Dodatkowo zostaną przedstawione prezentacje użytkowników oprogramowania do inżynierii odwrotnej oraz naszych usług.

   W celu wzięcia udziału w Warsztatach Inżynierii Odwrotnej wymagane jest wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego.

   Więcej informacji już wkrótce.

   Formularz rejestracji: